Etykiety

RE:MIX | RE:MOVE | BRÓDNO

RE:MIX | RE:MOVE -  warsztaty video przeprowadzone przez Robotników Sztuki z PGR ART dla młodzieży, zrealizowane na terenie recyklingowej instalacji artystycznej reFUN przy ul. Kondratowicza 20, w ramach festiwalu RE-BLOK organizowanego przez Urząd Dzielnicy Targówek.



reFUN jest instalacją artystyczną zbudowaną z materiałów wtórnie odzyskanych, ktorej głównym założeniem jest praktyczne pokazanie związku recyklingu i natury. Nowatorsko zaprojektowana i wykonana w sposób bardzo estetyczny – pokazuje zabawki recyklingowe, ciekawostki ekologiczne, zachęca do zabawy i poszukiwania przygód. 

Robotnicy Sztuki z PGR ART pragnął podziękować Dyrektorowi XLVI Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego, Panu Markowi Nocuła oraz Wicedyrektor Pani Małgorzacie Muter, za umożliwienie przeprowadzenia warsztatów ReMIX jak również opiekę pedagogiczną i osobiste zaangażowanie Pani Małgorzaty Muter w Warsztaty Animacji.
Mamy nadzieję, że w przyszłości uda nam się ponownie wprowadzić młodzież w erę nowych technologii. 

Dziękujemy również Hannie Nowak-Radziejowskiej za kontakt z Liceum oraz Anie Lawrynowicz i Marcinowi Brzósce za zaproszenie do projektu ReFUN i perfekcyjne koordynowanie warsztatów.

Młodzieży gratulujemy pierwszych kroków w animacji i życzymy kolejnych sukcesów i dziękujemy za wspaniałe chwile na Bródnie.

Miejsce: Bródno | Warszawa 
Pomysł i realizacja:
PGR ART [Robotnik Sztuki Mikołaj Robert Jurkowski, Robotnik Sztuki Sylwester Gałuszka]

Krótki opis warsztatów interdyscyplinarnych:
Projekt badawczy służący poznaniu umiejętności obsługiwania narzędzi multimedialnych, które zostaną udostępnione uczestnikom w ramach projektu.
Warsztat oparty jest na XXI wieku więc udostępniamy uczestnikom najnowsze zdobycze techniki które umożliwią im poznanie siebie oraz otaczającej ich rzeczywistości w przestrzeni na Bródnie. Przy okazji uświadomimy o zagrożeniach wynikających z nieumiejętnego posługiwania się tymi narzędziami. Proces percepcji oparty będzie na wspólnym poszanowaniu dóbr dokonań kulturalnych, które posłużą budowaniu wspólnej platformy wymiany. W ten sposób wpisujemy się w dyskurs o współczesnej roli mediów i nie zostawiamy odbiorców na pastwę mechanizmów manipulacji.

Pozwoli to na rozbudzenie zupełnie innego podejścia do własnego otoczenia i spojrzenia na współczesność. Warsztat pokazuje, iż twórcze spojrzenie na rzeczywistość jest częstokroć więcej warte niż odtwórcza wiedza. Połączenie elementu multimedialnej kreacji z badaniem artystycznych czynników kształtujących tożsamość jest najwłaściwszym sposobem edukacji przyszłych świadomych i skupionych na wspólnym tworzeniu lokalnej wspólnoty obywateli.

W ramach warsztatów:
  • aktywne i świadome wędrowanie/spacerowanie po przestrzeni [ulicy/chodniku/parku..] na Bródnie [warsztat foto / wideo / przestrzeń publiczna],
  • ćwiczenie: „12 kroków – jedna sekunda”,
  • ćwiczenie: animacja po-klatkowa,
  • podsumowanie warsztatów, wspólne oglądanie efektów wypracowanych podczas warsztatu interdyscyplinarnego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz